Düşünceleriniz ve…

Söğüt Hanım,

İlk önce bizi cesaretlendirdiğiniz size  ayrıca teşekkür etmek isterim.
Sizinle , Taner Bey, Somer Bey ile birlikte geçirdiğimiz son 1 hafta için
de çok teşekkürler.

MT nin konuyu sahiplenmesinin etkisi ve yaşadığı değişim ( hızlı oldu
kabul edelim ) ile birlikte dünkü lansman da beklediğimizin ötesinde bir
ilerleme kaydettik.

Kazanımlarımız:

1-Şeffaflıktan herkes çok mutlu olmuş, sorunların düzeleceğine dair ümit
vermiş
2-Cesaretimize ve performansımıza takdir çok fazla
3-Böyle bir coşkuyu bu şirkette hiç yaşamadık
Gönüllülerden başvuru yapmaya başladı bile…

Desteğinizle oldu, daha çok mutlu anlar paylaşmak için sabırsızlanıyorum.
Sevgiler

H.Nesrin Tuncer

Merhaba Oğul bey,
Ben bir Bilgisayar Mühendisiyim. Bir gün Bankalar Birliği’nde Evden işe ,işten eve eğitiminize katılmıştım. O gün bir cümle kurmuştunuz; “Eğer her gün işten çıkıp eve gittiğinizde o rutinle yemeğinizi yiyip tv karşısında uyuyorsanız hayatınız bitmiş demektir” demiştiniz. O zamana kadar fark etmediğim bir durumu fark etmemi sağlamıştınız. Sonra devam ederek; “Bundan kurtulmak için hayatınıza 3 önemli şeyi sokmanız gerekir, 1- Spor 2- Kitap okumak 3- Bir hobi edinmek”. Kitap okumak dışında- ki onu da çok fazla değil -hiçbirini yapmıyordum. Sonra her sabah yürüyüş yapmaya başladım, her akşam mutlaka en az 25 sayfa kitap okumaya başladım ki bu ayda 3-4 kitaba denk geliyor, hayat düzenim, bakış açım ve konuşma tarzıma yansıdı. Ve en önemlisi hobi; yıllardır içimde kalan bir uktedir Müzik.
Çalıştığım kurum Borsa İstanbul’da sanat sevdalısı arkadaşlarla bir araya gelip bir koro kurduk. Muhteşem konserler verdik. Ve şimdi bireysel bir şeyler yapmaya başladım müzik alanında ve inanıyorum ki başarılı olacak. Eskisine göre çok daha kaliteli bir yaşam, çocuklarına daha yeterli bir anne, işinde daha başarılı bir insana dönüştüm.
Biliyor musunuz o gün ki eğitim benim hayatımın bir dönüm noktasıydı. Bunlar sizin sayenizde oldu. Siz benim hayatıma dokundunuz. Farkındalık yarattınız. İyi ki varsınız ve insanların hayatlarını olumlu yönde dönüştürmek için hep böyle gayretli olursunuz. Yolumu aydınlattınız, çok teşekkür ederim size🙏
Sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum size

Çiğdem Çelik
Bilgisayar Mühendisi, Borsa İstanbul

İş Ortağımızın 24.08.2018 tarihli mesajı
Sevgili iş ortaklarımız, iyi bayramlar ve güzel bir hafta sonu dilerim.

Danone Akademi Türkiye ile ilgili güzel bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum 😊

Merkezi Amerika’da olan ve global ölçekte faaliyet gösteren Brandon Hall Group’un her yıl Bahar döneminde verdiği Human Capital Management Excellence (HCM) ödülleri dün gece açıklandı. Danone Akademi Türkiye  “Best Learning Program Supporting a Change & Transformation & Business Strategy” kategorisinde Gümüş Ödül kazandı. Danone Akademi Türkiye geçen yıl aldığı Stevie Bronz ödülden sonra ikinci ve daha büyük ödülünü kazanmış oldu.

Akademinin bu ödülü almasında One Danone kurumsal dönüşüm sürecinde hayata geçirdiği “Her Güne Bir Öğrenme (One Learning A Day)” stratejisi, her bir Danoneli’ye özel kişisel gelişim planı tasarımının yapılmasına dayanan “Yetenek Gelişim Planı” sürecindeki çalışmaları ve Danone Türkiye şirketleri arasındaki sinerjiyi artıran Mentorluk ve İş Başı Çalışma faaliyetleri etkili oldu.

Tüm bu süreçlerimizdeki iş ortaklığınız, katkılarınız için çok teşekkür ederiz. Umuyoruz başarılı çalışmalarımızla gelecekte de yeni ödüllere birlikte imza atacağız.

Sevgilerimizle

Üst Düzey Yönetici

İş Ortağımızın 03.10.2017 tarihli mesajı

Değerli Dostlar,

İki yıldır birlikte yürüttüğümüz Deneyim Çemberli 2017’de Brandon Hall’dan gümüş ve Stevie for Great Employers’dan Bronz ödül aldı. Bununla ilgili duyuruları kişisel ve tofaş akademi sosyal medya hesaplarından yaptık, sizler de paylaşabilirsiniz.

Bu denli başarılı bir işe birlikte imza atmaktan gurur duyuyoruz. Katkılarınız için teşekkür ederiz.

Hep birlikte daha nice başarılara…

Sevgiler,

Üst Düzey Yönetici, Deneyim Çemberi-İddialı ve Rekabetçi Olmak Programı

ERA ile gerçekleştirdiğimiz “Hep Beraber Sonuca Programının”

Eğitimlerin çeşitli açılardan ekip üyelerime ve ekip yönetiminin kolaylaşmasına katkısı olmuştur.

Katılımcılar bu eğitimler sayesinde;

Kendini tanıma ve özelliklerini daha iyi anlama ,

Yönetim gözündeki değerliliklerini hissetme ,

Kurum ve çalışan ihtiyaç ve beklentilerinde uyumu yakalama konusunda daha geniş açıyla bakma ,

Kendi ekiplerine davranış ve motivasyon sağlama konusunda olumlu yönde bakış değişikliği,

Genel anlamda ise konulara daha kuş bakışı bakabilme, sorunları tüm bileşenleriyle ele alma

ve en önemlisi takım arkadaşlarının, aynı düzeydeki yönetici arkadaşlarının farklı yönlerini, özelliklerini fark ederek daha güçlü ve kaliteli , empati seviyesi yüksek bir iletişime ulaşma gibi çeşitli faydaları deneyimlemişlerdir.

Üst Düzey Yönetici

Yıl sonunda yapacağımız Saha Yöneticileri toplantısına “yönetim yetkinliğini içeren bir eğitim programı da düzenlemeliyiz” düşüncesi ile yola çıktık.
Daha sonra ilk işimiz Sizlerle bir araya gelip ne tarz bir içerik istediğimize karar vermek oldu. İlk toplantımız sonucu bizler için hazırladığınız eğitim içeriği saha yöneticilerimize iletmek istediğimiz bütün detayları barındırıyordu.
O gün;
Somer Bey’in enerjisi ve ortamı saran pozitif davranışları,
Oğul Bey’den aldığımız; fark yaratarak büyük sonuçlar elde edebileceği, güçlü yönlere odaklanılması ve birbirimizi dinlememizin gerekliliği,
Ayşe Hanım’ın bizi kendi diyarımıza ulaştırıp içsel keşif yapmamız,
Taner Bey’den aldığımız; sorumlulukların yerine getirilmesinde sunulan mazeretlerin hepsinin aslında toksin olduğu ve bunlardan arınmamız gerekliliği gibi
Saha Yöneticilerimize vermek istediğimiz çoğu mesajı içeren bir eğitim programı oldu.
Baştan sona en ince ayrıntısına kadar düşünülüp tasarlanan ve sonunda da kalıcı izler bırakan bu eğitim programı için size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum.
Bu tür programların devamı için tekrar bir araya gelmek dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla,

Üst Düzey Yönetici

Selamlar,

Arkadaşlar hafta sonundaki Era Team’in eğitimini anlata anlata bitiremiyorlar.

Çok sevindim bu kadar iyi bir eğitim olduğunu ve ayrıca teşekkür etmek istedim.

Özellikle kişilik tipleri ve ikna yöntemleri ile ilgili bölüm için belki zaman ve bütçe açısından uygun bir zamanda tüm yatırım merkezi ve müşteri kazanımına küçük bir seans da yapabilirsek çok iyi olabilir.

Tekrar çok teşekkürler.

Üst Düzey Yönetici

İnsanın kendini tanıması için faydalı bir eğitimdi. Keşke zamanımız olsaydı da konular daha ayrıntılı incelenebilseydi. Örneğin beyinden bahsettik, düşünme şekli vs, bunların beyin üzerindeki sinirsel açıklamaları vs bunları öğrenmek çok ilginç geliyor. “

Farkındalığımı yeniden canlandırdığı için Hocamıza çok teşekkür ederim.

Yönetici

KAZANIM GERİ BİLDİRİMİ;

Taner Hocam merhaba, katıldığım eğitim de birlikte idik. Bu sene için koyduğum hedefe ulaştım. Bölüm değiştirmeme rağmen hem eski bölümümden hem yeni bölümümden beklenen üstü performans aldım ve yönetici potansiyeli havuzuna alındım.
Yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim.
Ek olarak ekipman takip sistemi ile ilgili projemiz de başarıya ulaştı. Daha da geliştirmek için çalışıyoruz.

Yönetici, İddialı ve Rekabetçidir Deneyim Çemberi

Harika geçti, bu kadar dolu ve bu kadar akıcı olmasından çok etkilendim sunuş olarak. İçeriğini daha 3 ay falan düşünürüm herhalde.

Yönetici

Söğüt Hocam,

Her şeyden önce eğitime “tesadüfen” katıldığım için kendimi çok şanslı görüyorum. Sanırım Siz “orada olman gerekliymiş” derdiniz.

Emekleriniz için çok çok teşekkür ederim.

İki gün boyunca yarattığınız ortam sayesinde sadece ufkum açılmakla kalmadı iyi de arkadaşlarım oldu.

Katılımcı her bir iş arkadaşıma yoğun bir sempati  ve saygı ile ayrıldım. Birçoğunu görüyor ama bazen selamlaşmıyorduk bile…

Yönetici

Sevgili Oğul hocam;
15 senedir, her sene 2 farklı kişisel gelişim eğitimlerine girmekteyim, Farkındalık, motivasyon, duygusal zeka, çatışma, arınma, nefes vs.vs… aklınıza hangi türlü geliyorsa..

Bu iki gün anladım ki geldiğim, vaktinizi ayırdığınız, bizlere aktardığınız güzel bilgiler aslında eğitim değil bir terapi  idi… Bizim bunu istediğimizi gel gelelim bir türlü büyüklerimize anlatamamışız 😀😀

Ben şahsen çok keyif aldım, ilk defa bir eğitimin saati gelmeden, aaa bitmiş bile dediğim iki gün oldu…

Dünya küçük, belki bir yerlerde rastlaşırız.

Hafta sonumu güzelleştirdiniz, iyi ki varsınız.
Saygılarımla

Yönetici

Eğitmenimiz Prof Dr Oğul Zengingönül’ü tanımış olmaktan büyük mutluluk duydum. Kendisine ve eğitimi organize eden Akademi’ye tekrar teşekkür ederim.

Yönetici

Öncelikle harika bir eğitmen seçimi olduğu için sizlere teşekkür ederim. Eğitimden koptuğum bir an bile olmadı. Böyle eğitimlerin devamını diliyorum. Akademi ekibine çok teşekkür ediyorum.

Yönetici

Oğul hocam ben bu eğitimin, sohbetin adına izin verirseniz hayat dersi demek istiyorum.

İnanılmaz faydalıydı bizler için insan kendinin farkında olmuyor çoğu zaman her şeyi biliyor, yapıyor zannediyor kendini ama böyle eğitimler “ki çok üzgünüm sizleri ayrı tutacağım çünkü çok eğitim aldım ben sizler gibisini görmedim duymadım” bizleri daha çok bilinçlendiriyor.

Şunu da belirtmek isterim daha birbirini hiç tanımayan, tanısa bile merhabadan öteye geçmeyen insanlar için nasıl birleştirici bir rol oynadınız anlatamam. Aramızda whatsapp grubu kurduk muhabbetler sanki birbirini uzun zamandır tanıyan arkadaşlar gibi dönüyor. Bu sizlerin sayesinde oldu yine ayrıca bunun için de teşekkür ederim.

Yönetici

Sevgili Taner Hocam;

Harika bir eğitimdi. Yalnızca iş değil eğitim hayatımda da uygulayacağım ve bugüne kadar içinden çıkamadığım birçok konuya rehber olacak. Çok teşekkür ederim.

Yönetici, Odaklanma Becerileri

Çok yararlı bir eğitim. Hocamızın bilgi ve deneyimi harikaydı. Kesinlikle tavsiye ederim. Kişinin kendini bulması ve keşfetmesi için yararlı bir eğitim. Teşekkürler

Müşteri İlişkileri Yönetmeni

Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını, soy isminde de taşıyan gönlü zengin, hayatı zengin bir eğitmen ile geçirmiş olduğum bu 2 günde benim için hayatıma zenginlikler katarak ayrılıyorum. Size minnettarım. İyi ki hayatımıza dokunmanızı tercih etmişim Söğüt Hocam.

Satış Temsilcisi

Harika bir eğitimdi. Herkese tavsiye ediyorum, ufkumu açtı.

Satış Temsilcisi

Tüm iş arkadaşlarıma verilmesi dileğiyle, çok faydalı ve farkındalık sağlayan bir eğitimde çok oldum. İyi ki buradayım.

Satış Temsilcisi

Muhteşem, Taner Hocam minnettar kalabileceğim farkındalıklar yarattı. Çok çok teşekkürler.

Satış Temsilcisi

Söğüt Hanıma, hayatıma yeni bir ışık, yeni bir yaklaşım kattığı için çok teşekkür ederim.

Satış Yöneticisi

Değişimi yaşamak istediğimizde, önceden kendinden başlayıp karşındaki ile düşünce birliği olduğunda; başarılmayacak hiçbir şey yoktur. Hocama saygılar bunu bize aşıladığı için.

Satış Yöneticisi

Bugüne kadar katıldığım en verimli kişisel gelişim eğitimiydi. Eğitmen birbirinden çok farklı olan pek çok kişiye dokunup iyi bir takım olmamızı sağladı. Harika 2 gündü. Teşekkürler

Satış Yönetmeni

Çok etkili işinde tecrübeli ve tecrübeleri bizlerle paylaşmasını çok iyi yapabilen Söğüt Hanımla bu eğitimi sebep olan herkese NAMASTE…

Müşteri İlişkileri Yönetmeni

Oğul hocadan yine çok güzel ve etkileyici bir eğitim aldım, bu buluşmayı sağlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Liderden beklenenleri olması, gerekenleri çok güzel gösterdi ve uygulattı, uygulamaları yine sıra dışı ve çarpıcıydı.

Sonra global olacak bir senaryo üzerinde uygulama yaptırdı.

Lider Adayı Yönetici, Geleceğin Liderine Bugünden Söyleyecek Sözüm Var

Destekleyici etkisine inandırıldığım için birincisi, daha sık makyaj yapmaya başladım::)) İkincisi, şube değişikliği talebim hala gerçekleşmese de eskisi gibi umutsuzluğa kapılıp yeni başladığım bankadan soğumaktansa; gerekli kişilere tayin talebimi iletip, bu sürede de hedeflere odaklanıp bana uygun şube bulunana kadar olduğum şubede hedeflerimi gerçekleştirerek bekleme süremi renklendirmeye karar verdim… Mesela şu sıralar çok yoğun, bir o kadarda mutluyum.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Bumerang Programı

Yapılan mutlu müşteri eğitiminden sonra müşterilere karşı yaklaşımım, anlatış  ve yönlendirmelerimde olumlu yönde değişiklikler oldu.

Bunu birebir müşterilerden de duymuş bulunmak, değişimin geçekten de fark edildiğini gösteriyor.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Mutlu Müşteri Programı

Aslında çok geliştirmek istediğim bir yönüm olmadı, fakat skeçlerde vurgulanan müşteri karşısındaki telefon görüşmelerini izledikten sonra acaba diyerek biraz daha dikkat etmek gerektiği kanaatine vardım.

Çünkü çok hoş bir tablo çıkmıyor ortaya.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Mutlu Müşteri Programı

Mutlu müşteri eğitimi gerçekten oldukça yararlı bir organizasyon idi. Eğitim sonunda kendimizi sorgulama ve müşterilerle olan ilişkilerimizi irdeleyerek bundan sonrası için ne gibi iyileştirmeler yapabiliriz sorusunu kendimize yöneltme fırsatı yarattı.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Mutlu Müşteri Programı

Müşterilerle genel itibariyle iyi ilişkiler içerisinde biri olarak eğitim sonrasında; her müşteriye günün ilk müşterisi gibi davranma” ilkesini kendime prensip olarak seçtim. Bütün müşterilere hiçbir ayrım yapmaksızın bilgilendirici, açıklayıcı, çözüm odaklı, hem müşteri hem de bankamızın menfaatlerini koruyacak şekilde yönlendirici, pozitif ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla yaklaşmayı kendi adıma temel  amaçlar olarak belirledim.

Bu şekilde verdiğim hizmetle en üst seviyede müşteri memnuniyeti sağlamaya ve böylece bankamız adına fark yaratarak tercih edilen olmayı amaçlıyorum.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Mutlu Müşteri Programı

Daha önceden müşterinin söylediklerinden çok çabuk sonuçlar çıkarıyor ve çoğunda müşteri tam olarak konuyu anlatmadan sorununu anlayıp daha bitirmeden cevabı veriyordum. Bu durum birçok müşteride “leb demeden leblebiyi anlıyor” şeklinde memnunlukla karşılansa da bazı müşterilerde sıkıntı yaratıyordu.

Şimdi ise sorunu müşteri konuşmaya başlar başlamaz anlasam da sonuna kadar beklemeyi tercih ediyorum. En sonunda aklında hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde cevaplamaya çalışıyorum. Bu durum aynı zamanda müşterilerin ihtiyaçlarının tespitinde çok da faydalı oluyor ve çapraz satış yapmama imkan sağlıyor.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Mutlu Müşteri Programı

Öncelikle bu işi neden yaptığımı düşündüm ve sevdiğim için yaptığımı bir kez daha anladım.

Bu sayede her günün yeni bir hediye olduğunu anlayarak işe başlamam gerektiğini ve saygı, özveri ve güler yüzün önce hayatımıza daha sonra işimize katkı sağlayacağını fark ettim. Bu doğrultuda kendimi bir kez daha gözden geçirip buna göre yeni başladığım bankacılık yoluna mutlu bir benle devam etmeye başladım.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Mutlu Müşteri Programı

Aslında akılıma gelen ilk şey elimden gelen her şeyi yaptığımı fark etmem gerektiği. Çünkü şubeleri sizde bilirsiniz ki % 100 müşteri memnuniyeti mümkün değil. Ama eğer müşteri tüm emeğini görüyorsa ve sen de bunu anlatabiliyorsan müşteri işi yapılamasa bile mutlu çıkıyor şubemden. Yani %99 memnuniyetle-

İkincisi ise olumlu bakış açısı. Yani tüm işlerin bir olur yolu vardır. Asla yapamam ya da bu iş olmaz kelimelerini sözlükten çıkarmak gerek. Bu müşteri ve çalışma arkadaşlarımla ilişkilerimde bu eğitimden çıktıktan sonra yapmaya başladığım ikinci en önemli şey. Yani önemli olan bir kavgayı kazanmak değil surunun çözümünü bulmak.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Mutlu Müşteri Programı

Dışarıdan bir bankayı gözlemlemek özellikle skeçlerde profesyonel olmayan tavırları görmek çok faydalıydı bence.

Sonuçta insan çoğu zaman işlerin içinde kaybolurken bulabiliyor kendini. Kendimde değişmesi gereken belki biraz daha müşteriyi pohpohlamaktı.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Mutlu Müşteri Programı

Eğitimden sonra bankaya bir beklenti ile gelen müşterilere karşı daha anlayışlı olabilmek gerektiğini düşünüyorum.

İletişim bence bankanın sunduğu avantajlardan daha çok etki yaratıyor.

Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Mutlu Müşteri Programı

Oğul bey de sahne sanatlarına yönelebilirmiş, çok yetenekliydi ve anlattıklarını sadece dinlemedim, o anlatırken adeta yaşadım. Ve bir saniye bile dikkatim dağılmadı. Çok başarılıydı.

Bir günde bana kattıkları oldukça fazla, teşekkür ediyorum.

Yönetici

Merhaba,

Era Eğitim Danışmanlık firmasından  Taner Bengi ve Somer Karvan tarafından verilen  “ Yüksek Performanslı Ekip Yönetimi “ eğitimine  katıldım.  Daha önce çalıştığım kurumlar da dahil olmak üzere uzun süreden beri aldığım eğitimler içinde en beğenerek katıldığım,  katma değeri en yüksek eğitimlerden biriydi.

Bu eğitime katılma imkanının tanınmış olmasında dolayı teşekkürlerimi iletmek istedim.

Yönetici, Fun Pratik Yüksek Performanslı Ekip Yönetimi ve Sürdürülebilir Motivasyon

Harlequin hayatı algılayışımı değiştirdi. Hayatımda olanların sorumluluğunu almamı sağladı. Başkalarını suçlarken gösterdiğim parmaktan başka bana doğrulan diğer parmakları gördüm.

Yönetici, Harlequin

Sevdiği işi bulmuş ve bu nedenle hem kendine, hem de etrafındaki insanlara güzel enerji gönderiyor. Bu anlattıklarını TV de anlatsın, halkımıza faydalı olur.

Yönetici

Ben ne olduğunu anlamadan gittim.  Christopher’ı ve 4 günlük ‘magic’i hayatınızın sonuna kadar yaşayın.

Yönetici, Harlequin

İnsanların hayatlarında önemli dönüm noktaları vardır; okul, iş, eş seçimi vs. Ancak yeni ve daha keyifli bir dönüm noktası istiyorsanız, Harlequin’e katılın derim. Hayatta herkesten fazla bir dönüm noktası, yaşamı daha yakından hissetmek demek.

Yönetici, Harlequin

Harlequin bana çok değişik bir perspektif kazandırdı. Almayı ve kabul etmeyi daha geniş anlamlarıyla öğrendim. Kendimle ilgili çok değişik yönlerin farkına vardım ki bu benim için gerçek anlamda yeni bir başlangıç oldu. Christopher sayesinde yeni bir dil öğrenmiş gibi oldum, daha doğrusu konuştuğum dil değişti. Kendini anlamak ve geliştirmek isteyen herkese öneririm.

Yönetici, Harlequin

Christopher’ın sunduğu Harlequin ve Vista kendinize verebileceğiniz ‘en değerli’ hediye!

Yönetici, Harlequin-Vista

16 Ekimde katıldığım, Come Meet Your Boss etkinliği çok keyifliydi. Marcia Symth’e çok teşekkürler.

Yönetici, Come Meet Your Boss

Mükemmel ötesi bir eğitimdi. Oğul hocanın her yıl eğitimlerimizde yer almasını çok isterim.

Yönetici